Poznaj kopalnię

Trasa Turystyczna

Zjazd Szybem Daniłowicza i przejście Trasy Turystycznej to zazwyczaj pierwszy bezpośredni kontakt turystów z wielicką kopalni soli. Przechodząc przez 20 komór i korytarzy, odwiedzający poznają historię tego miejsca i podziwiają uroki podziemnego świata.
Dla wielu osób kulminacyjnym punktem wycieczki jest odwiedzenie Kaplicy Świętej Kingi – położonej 101 metrów pod powierzchnią świątyni, która robi wrażenie zarówno swoją olbrzymią skalą, jak również tym, że znaczna część elementów jej wystroju jest wykonana po prostu z soli. Inną atrakcją Trasy Turystycznej są solankowe jeziora. Jedno z nich zostało zaaranżowane jako przestrzeń wyjątkowego świetlnego spektaklu z muzyką Fryderyka Chopina w tle. Przejście Trasy Turystycznej wieńczy możliwość dalszego zwiedzania, tym razem Trasy Muzeum, która również zawiera unikalne skarby górniczej kultury i podziemnej natury.
Trasa Turystyczna położona jest na trzech pierwszych poziomach kopalni. Zwiedzanie długiej na ponad 2 kilometry Trasy trwa około 1,5 godziny.

W cenie biletu do Kopalni Soli wliczone jest zwiedzanie Trasy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. W celu kontynuacji zwiedzania należy ustawić się w kolejce "WEJŚCIE DO MUZEUM".

Komora Wisła. Wejście do Muzeum.

Link do strony: